Domowe SPA
10 maj 2013
Sklepowe półki uginają się pod dostępnymi w nich kremami nawilżającymi. Do skóry suchej, wrażliwej, alergicznej...uff! Ciężko wybrać. Dlatego pozbądź się problemu i przygotuj w domu swój własny kosmetyk.
Nawilżanie przede wszystkim
Coraz więcej z nas chce żyć w zgodzie z naturą. Dlatego poszukujemy takich kosmetyków, których składniki nie brzmią jak spis tablicy Mendelejewa. Mimo wszystko nie chcemy zrezygnować z ich stosowania, gdyż wszelkie kremy nawilżające pozwalają pozbyć się problemu szorstkości skóry, jej pęknięć, nadmiernego rogowacenia oraz pozwalają utrzymać odpowiednią ilość wody, dzięki czemu skóra jest cały czas jędrna i opóźnia powstawanie zmarszczek.

Przepis na krem
Prezentujemy, jak możesz przygotować nawilżający, migdałowy krem na noc przeznaczony do każdego typy cery. Ma działanie złuszczające i pobudzające odnowę komórkową. Szczególnie poleca się go osobom o cerze wrażliwej, naczyńkowej, z trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym oraz tłustej. Krem ten reguluje keratynizację (rogowacenie) naskórka, delikatnie złuszcza oraz oczyszcza. Do tego działa głęboko nawilżająco, spłyca zmarszczki, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Jakby jeszcze tego było mało rozjaśnia także plamy pigmentacyjne. Kosmetyk cud!
Do jego wykonania będą ci potrzebne:

Faza A przygotowania:
  • 2 g emulgatora MGS,
  • 1 g monostearynianu glicerolu ,
  • 1.5 g alkoholu cetylowego,
  • 15 ml maceratu z nagietka oraz

Faza B:
  • 2 g kwasu migdałowego,
  • 1 g glukonolaktonu,
  • 1.5 ml mleczanu sodu,
  • 5 ml kwasu hialuronowego 1%,
  • 22 ml hydrolatu z róży,
  • 5 ml wodorowęglanu sodu.
photo/trendhunter.com


Składniki fazy A umieszczamy w zlewce 50 ml i wkładamy do łaźni wodnej. Fazę A ogrzewamy tak długo aż stanie się klarowna i wszystko się rozpuści. Składniki fazy B (poza wodorowęglanem sodu) umieszczamy w zlewce 100 ml i także wkładamy do łaźni wodnej. Po rozpuszczeniu składników sprawdzamy odczyn roztworu i następnie dodając małymi porcjami wodorowęglan ustawiamy pH na około 4. Gdy faza A jest klarowna, faza B ciepła i o pH około 4 wlewamy fazę A do B intensywnie mieszając tak długo aż się schłodzi i zgęstnieje. Dodajemy konserwant jeśli chcemy używać kremu przez dłużej niż dwa-trzy tygodnie. Opcjonalne jest dodanie kilku kropel wybranego olejku eterycznego.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby sama przygotować kosmetyk, możesz zakupić go w internecie. Powstaje coraz więcej sklepów oferujących produkty przygotowywane własnoręcznie w domu. W wielu przypadkach możesz skorzystać też z darmowej konsultacji.

Dorota Szeliga
Ilość wyświetleń: 4063

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+