Stomatologia estetyczna
23 styczeń 2013
Małym dzieciom powtarza się wciąż, że powinny dbać o swoje ząbki, bo te pierwsze – mleczaki, tworzą podstawę dla tych drugich – stałych. Natomiast jeśli i one wypadną, pozostanie tylko puste miejsce. Czy ta historia jest prawdziwa?
Okazuje się, że nie do końca. Faktycznie u każdego człowieka pojawiają się zęby mleczne, a następnie stałe. Są oczywiście przypadki, kiedy któryś z zębów stałych nie wyrasta w ogóle lub inny, gdy np. rośnie ząb nr 9. Jak wiadomo, wyjątki zdarzają się w każdej dziedzinie medycyny.

Korony, protezy...
Przez wiele lat, problem braków zębowych rozwiązywano za pomocą uzupełnień protetycznych. W dalszym ciągu stosuje się wkłady koronowo – szkieletowe i korony, mosty protetyczne, czy też protezy całkowite. Wszystko to uzależnione jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Jednak rozwój stomatologii i chirurgii stomatologicznej spowodował, że nie musisz już decydować się na protezę.

Sztuczne jak prawdziwe
Dla komfortu pacjenta, estetyki uśmiechu, a przede wszystkim dla zdrowia stworzono implanty dentystyczne. Są to tytanowe śrubki, umieszczane w miejscu korzenia utraconego zęba i stanowią podstawę dla korony protetycznej. Faktem jest, że taki zabieg nie należy do najtańszych, ale warto. Jak się okazuje w przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty montowane są na stałe, idealnie zastępując utracone zęby. Ponadto poprawiają wygląd twarzy oraz zapobiegają zanikaniu kości i ich deformacji.

photo/protetyka.eu

Implanty dentystyczne są najlepszym przykładem na to, że naturalne elementy ciała mogą być zastąpione czymś, co nie tylko wygląda estetycznie, ale też jest w pełni użyteczne. Są także jednym z niewielu rodzajów implantów, które te dwie funkcje spełniają. To medyczna nadzieja na to, że każdą niedoskonałość uśmiechu można zniwelować.

Magdalena Kulik
Ilość wyświetleń: 4134

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+