Odnowa biologiczna
5 październik 2012
Problem nadmiernego pocenia się dotyka wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Gdy konwencjonalne metody zmniejszania aktywności gruczołów potowych zawodzą, warto zapoznać się z zabiegami medycyny estetycznej, które pomogą nam na dobre rozprawić się z tym problemem.
Jonoforeza – prąd w walce z nadpotliwością

Jonoforeza jest znaną od lat metodą leczniczą, polegającą na wprowadzaniu do organizmu jonowych substancji aktywnych za pomocą niskich ładunków prądu stałego. Jako przewodnika, używa się roztworu cieczy zawierającego aktywne substancje, które pod wpływem prądu wnikają w głąb tkanki.

Zabiegi elektroterapii kojarzone są głównie z leczeniem stanów zapalnych stawów i uszkodzonych nerwów, jednak stosowane są też do zwalczania nadmiernej potliwości. Substancje aktywne wprowadzane przez prąd do gruczołów potowych, czasowo je uszkadzają i blokują wydzielanie potu.
 
Zabieg jonoforezy należy wykonywać w dwóch seriach, intensywnej i utrwalającej. Pierwsza seria trwa około dziesięciu dni, podczas których codziennie poddajemy się dziesięciominutowym zabiegom. By utrzymać efekt, uzyskany po intensywnym stosowaniu jonoforezy, należy powtarzać elektroterapię regularnie, raz w tygodniu. Ten rodzaj zabiegu polecany jest osobom borykającym się z problemem nadmiernej potliwości stóp, dłoni i pach.
 
MiraDry – sposób na suche pachy

Głowica MiraDry to nowość na rynku urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej. Jest to nowy system, pozwalający całkowicie wyeliminować problem pocenia się pod pachami.

Urządzenie emituje energię elektromagnetyczną, która wnika w głąb tkanki i na stałe uszkadza gruczoły potowe. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem miejscowego znieczulenia, więc jest zupełnie bezbolesny. Po jednym zabiegu widać wyraźne efekty, ale żeby uzyskać efekt całkowicie suchych pach, należy poddać się zabiegowi uzupełniającemu, trzy miesiące po pierwszej sesji MiraDry.
 
Wysoka skuteczność i krótki czas rekonwalescencji, to główne zalety systemu MiraDry, jednak zabieg nie jest rekomendowany wszystkim osobom. Urządzenie, może być stosowane tylko w leczeniu nadmiernej potliwości pach, więc osoby z problemem pocących się stóp lub dłoni muszą skorzystać innych zabiegów.
 
Botoks – nie tylko do twarzy

Toksyna botulinowa, stosowana w wielu zabiegach medycynie estetycznej, może być używana także w zwalczaniu nadmiernej potliwości. Botoks blokuje przewodnictwo impulsów nerwowych w skórze, w ten sposób zapobiega pojawianiu się zmarszczek mimicznych oraz blokuje działanie gruczołów potowych w skórze.
 
Zabieg polega na wykonaniu kilkunastu zastrzyków z kwasu botulinowego, w miejscu w którym występuje nadprodukcja potu. Kwas paraliżuje działanie gruczołów potowych i widocznie hamuje produkcję potu. Ostrzykiwanie botoksem, jest skutecznie stosowane przy nadmiernej potliwości pach, dłoni, stóp i twarzy (na przykład czoła lub górnej wargi).
 
Profesjonalnie przeprowadzony zabieg jest prawie bezbolesny, a kwas powinien zacząć dawać widoczne efekty już po 72 godzinach od wstrzyknięcia. Efekt serii zastrzyków z botoksem, jest niestety tymczasowy i zabieg powinien być potarzany co pół roku.
Ilość wyświetleń: 5894

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+