Kosmetyka twarzy

4 styczeń 2014
Wszystkie pragniemy promiennej, zadbanej i nieskazitelnej cery, najlepiej odejmującej nam pięć lat z metryki. Taki cel można osiągnąć za pomocą odpowiedniej pielęgnacji. Pod warunkiem, że jest ona dobrana nie tylko do rodzaju cery, ale również wieku jej posiadaczki. Opracowałyśmy porady jak dbać o skórę dla 25-, 30-latek.
25 lat – pierwszy krem przeciwzmarszczkowy
Urodowe grzeszki – palenie tytoniu, imprezowanie do białego rana, zasypianie w makijażu prowadzą do niewłaściwej pielęgnacji. Ukończenie 25. roku życia to czas, gdy takie sytuacje nabierają znaczenia dla wyglądu twojej skóry, która powoli zaczyna tracić młody wygląd. Tempo zmian uwarunkowane jest indywidualnie, ale można je znacząco opóźnić. Należy rozpoznać potrzeby swojej cery oraz dobrać odpowiednie kosmetyki – na początek wystarczy krem przeciwzmarszczkowy do stosowania na dzień i na noc oraz krem pod oczy. Należy też uwzględnić regularny domowy rytuał pielęgnacyjny składający się z 5 etapów:
• Oczyszczanie – dwa razy dziennie, za pomocą delikatnych żeli lub mleczek do demakijażu, najlepiej pozbawionych środków pieniących i aromatów, lub olejowego oczyszczania twarzy. Kiedy skończy się twój kosmetyk, nie zastępuj go mydłem, które niepotrzebnie wysusza i podrażnia skórę.
• Tonizowanie – cera po umyciu może być jest przesuszona, dlatego za pomocą bezalkoholowego preparatu należy jej zapewnić równowagę.
• Nawilżanie – za pomocą dobrych kremów przeciwzmarszczkowych oraz olejków do twarzy. Postaraj się unikać odwodnienia skóry, bowiem na takiej zmarszczki pojawiają się szybciej.
• Złuszczanie – 1-2 razy w tygodniu za pomocą delikatnego peelingu, który usunie martwy naskórek. To gwarancja regeneracji komórek skóry i jej młodzieńczego blasku.
• Ochrona przed słońcem – opalanie i wysoka temperatura powodują spore straty kolagenu oraz powstawanie wolnych rodników, dlatego krem z SPF 30 jest niezbędnikiem w twojej kosmetyczce.
Antyutleniacze a wolne rodniki
Przesuszenie i odwodnienie skóry może prowadzić do pojawienia się na niej pierwszych załamań. Dlatego istotny jest wybór pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego. Idealny kosmetyk zawiera antyutleniacze zwalczające wolne rodniki. Patrząc na skład kupowanego kosmetyku zwróć uwagę, czy zawiera witaminę A regulującą procesy rogowacenia i podziału komórek, witaminę C, która rozjaśnia i uszczelnia naczynia krwionośne, stymuluje produkcję kolagenu i działa przeciwzapalnie, a także witaminę E chroniącą przed promieniowaniem UV, poprawiającą stopień nawilżenia, miękkości i elastyczności cery. Bardzo pożyteczny jest również koenzym Q 10. To substancja naturalnie występująca w komórkach skóry i odpowiadająca za wytwarzanie w nich energii prowadzącej do powstawania nowych.
Nakładanie kremu na twarz
Naucz się odpowiedniego aplikowania kremu na twarz. Zanim nałożysz kosmetyk na skórę, rozgrzej go między opuszkami palców. Potem wmasuj okrężnymi ruchami w kierunku odwrotnym do działania grawitacji, czyli od brody ku górze twarzy. Okolice oczu i ust lekko oklep opuszkami palców. Czoło wymasuj nieco mocniej, uciskając punkt między brwiami. Zakończ masaż głaszcząc twarz od nosa ku skroniom.
Możesz przystąpić do nakładania kremu pod oczy. Zacznij od dolnej powieki. Wmasuj krem półkolistymi ruchami od wewnętrznych do zewnętrznych kącików oczu. Skórę pod brwiami oklep opuszkami palców i wmasuj krem w tym samym kierunku. Za pomocą palców wskazujących wykonuj kilka ósemek lub zygzaków przy zewnętrznych kącikach oczu, natomiast wewnętrzne uciskaj przez około 2-3 sekundy. Czynność możesz powtórzyć kilkakrotnie. Jeśli walczysz z sińcami, opuchlizną lub kurzymi łapkami zainwestuj w maseczkę żelową, którą każdego poranka możesz schładzać w lodówce. Możesz także zamrozić odrobinę zielonej herbaty w pojemniku na kostki do lodu i delikatnie przykładać do twarzy.
Często zdarza się, że kobiety po przekroczeniu 25. roku życia wciąż mają problemy z wypryskami i trądzikiem. Należy odstawić kremy przeznaczone do grubszej i mocno przetłuszczającej się cery nastolatek. Niepotrzebnie wysuszają i podrażniają skórę, zamiast ją ukoić. Unikaj własnoręcznego wyciskania wykwitów skórnych. Stosuj natomiast kosmetyki neutralne, z fizjologicznym pH, a zmiany przecieraj delikatnymi preparatami z antybiotykiem przepisane przez dermatologa.
Skóra na całym ciele, podobnie jak twarzy, powoli zaczyna tracić swoją gładkość i jędrność. Możesz zatroszczyć się o ciało już podczas codziennego prysznica. Oto kilka porad:
• Regularnie złuszczaj naskórek pod prysznicem, a po użyciu peelingu nie żałuj sobie balsamu.
• Podczas kąpieli wykonuj masaż całego ciała gąbką i preparatami antycellulitowymi.
• Traktuj swoje piersi, dekolt i szyję tak samo jak twarz – codziennie wklepywanie kremu do biustu po zimnym prysznicu jest obowiązkowe.
• Uprawiaj sport regularnie – ideałem jest umiarkowany półgodzinny wysiłek trzy razy w tygodniu, ale możesz zamienić go na kwadrans codziennej gimnastyki. To pobudzi krążenie skóry, przyspieszy metabolizm i doda Ci energii.
Polecamy:
• Ava, Bio Rokitnik, Krem odżywczy na noc, ok. 17 zł
• FlosLek, Happy Per Aqua, krem regeneracyjny przeciw pierwszym zmarszczkom na noc, ok. 19 zł
• Neutrogena, Formuła Norweska, Optymalne Nawilżenie – krem na noc z aktywną soją, ok. 30 zł
• Payot, My Payot Nuit, Nocny regenerujący krem z ekstraktem z super owoców, ok. 99 zł
• Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna z Witaminą C, Krem głęboko regenerujący na noc, ok. 15 zł
• Sephora, Age Defy Moisture Cream SPF15, Krem przeciwzmarszczkowo-nawilżający na dzień, ok. 75 zł
30 lat – serum i peeling
30 lat to czas, kiedy skóra twarzy nadal jest w całkiem dobrej kondycji, ale coraz częściej niż u dwudziestolatek zaczynają się na niej pojawiać oznaki upływającego czasu. Intensywna praca zawodowa połączona z opieką nad dziećmi i życiem towarzyskim sprawiają, że czasu na odpoczynek i właściwą pielęgnację zostaje mało. Pogarsza się napięcie skóry, stopniowo traci ona kolagen i elastynę, a nowe komórki dzielą się o wiele wolniej. W tym wieku można wprawdzie stosować całodobowe kremy przeciwzmarszczkowe, ale warto rozejrzeć się za nawilżającym kremem dzień i odżywczym na noc. Należy sięgnąć po kosmetyki wzmacniające barierę lipidową skóry, które delikatnie stymulują jej odnowę, a także spłycają zmarszczki mimiczne i zapobiegają tworzeniu nowych. Same kremy przestają jednak wystarczać, dlatego pomyśl o dobraniu skondensowanego serum zawierającego witaminę A, E, C i koenzym Q 10. Najlepiej nakładać je raz w tygodniu, np. w weekend, natomiast dwa razy do roku należy robić sobie dwutygodniowe kuracje, podczas których aplikuje się serum codziennie.
Kosmetyki i dieta
Po przekroczeniu trzydziestego roku życia mogą pojawić się problemy z naczynkami. Aby zabezpieczyć naczynka przed pękaniem, zaopatrz się w kosmetyki, które je obkurczą. Zawierają one wyciąg z arniki, miłorzębu japońskiego, kasztanowca, witaminę C i rutynę. Najlepiej, jeśli będą miały półtłustą lub tłustą konsystencję. Do swojej diety dołącz produkty zawierające witaminę C oraz krzem – możesz suplementować go preparatami zawierającymi wyciąg ze skrzypu polnego. Zadbaj o włączenie do jadłospisu także kwasów tłuszczowych omega-3. Znajdziesz je w rybach, orzechach włoskich, oliwie z oliwek oraz siemieniu lnianym. Zaprzyjaźnij się z cytryną i soją – zawierają one fitohormony, które pozytywnie wpływają na cerę, włosy i paznokcie, a także rewelacyjnie przedłużają młody wygląd skóry. Przekroczenie trzydziestki zobowiązuje także do powiedzenia „nie” fast-foodom, wielogodzinnemu przebywaniu przed komputerem po pracy i nieprzesypianiu nocy.
Oto kilka porad dla trzydziestolatek:
• Zainwestuj w dobry peeling. Możesz wybrać preparat chemiczny zawierający kwas glikolowy lub salicylowy albo ziarnisty mechaniczny, np. z drobinami łupin orzecha włoskiego.
• Podczas nakładania kremu pod oczy należy pamiętać o delikatnym masażu tych okolic, który pobudzi krążenie limfy i uelastyczni skórę.
• Aby uniknąć zmarszczek mimicznych kup odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Dbaj o zachowanie właściwej postawy w trakcie pracy przed komputerem, co zapobiegnie marszczeniu czoła i nadmiernemu wytężaniu oczu.
• Raz w tygodniu nakładaj maseczkę nawilżającą, która widocznie odżywi skórę i nada jej blasku.
• Raz na trzy miesiące odwiedź kosmetyczkę i ustal indywidualny program działania dla twojej cery.
• Naucz się masażu twarzy. Ma on same zalety: otwiera pory, przez co nakładane później kosmetyki lepiej się wchłaniają, rozluźnia mięśnie twarzy, dzięki czemu skóra jest napięta, zmarszczki mimiczne pojawiają się później, a owal twarzy ładnie wymodelowany. Najprostszy masaż polega na codziennym uciskaniu przez 20-30 sekund środkowym palcem następujących części twarzy: środka brody, kącików ust, miejsca między nosem a górną wargą, zewnętrznych kącików nosa, środka kości policzkowych, a także skroni i czoła pomiędzy brwiami.
• Nie bagatelizuj pielęgnacji dłoni – podobnie jak twarz są twoją wizytówką świadczącą o upływie lat. Nakładaj na nie krem po każdym myciu rąk, a raz w tygodniu zafunduj im odżywczą kurację, np. złożoną z delikatnego peelingu, maseczki lub kąpieli w parafinie, którą kupisz w każdej aptece.
• Nie przesadzaj z intensywnością kremów przeciwzmarszczkowych – kupuj tylko przeznaczone dla kobiet w twoim wieku. Preparaty dedykowane osobom po 50-tce wcale nie będą działały dwa razy skuteczniej.
Polecamy:
• Lirene Dermoprogram, Folacyna Active, Aktywny krem przeciwzmarszczkowy na noc, ok. 17 zł
• Oceanic, AA Prestige Dermo Wrinkle Control 30+, Krem wygładzający na noc „Korekta zmarszczek mimicznych”, ok. 70 zł
• Olay, Total Effects, Intensywna pielęgnacja na noc, ok. 60 zł
• Rossmann, Alterra, Nachtcreme Anti Age Orchidee, Krem na noc do skóry dojrzałej i wymagającej z orchideą, ok. 10 zł
• Vichy, Myokine Fusio Nuit, Wygładzający krem przeciwzmarszczkowy + Fusio-film, ok. 90 zł
• Ziaja, Sopot Spa, Krem ujędrniający przeciw zmarszczkom na noc, ok. 12 zł
tekst pochodzi ze strony: beautybook.pl
Urodowe grzeszki – palenie tytoniu, imprezowanie do białego rana, zasypianie w makijażu prowadzą do niewłaściwej pielęgnacji. Ukończenie 25. roku życia to czas, gdy takie sytuacje nabierają znaczenia dla wyglądu twojej skóry, która powoli zaczyna tracić młody wygląd. Tempo zmian uwarunkowane jest indywidualnie, ale można je znacząco opóźnić. Należy rozpoznać potrzeby swojej cery oraz dobrać odpowiednie kosmetyki – na początek wystarczy krem przeciwzmarszczkowy do stosowania na dzień i na noc oraz krem pod oczy. Należy też uwzględnić regularny domowy rytuał pielęgnacyjny składający się z 5 etapów:
• Oczyszczanie – dwa razy dziennie, za pomocą delikatnych żeli lub mleczek do demakijażu, najlepiej pozbawionych środków pieniących i aromatów, lub olejowego oczyszczania twarzy. Kiedy skończy się twój kosmetyk, nie zastępuj go mydłem, które niepotrzebnie wysusza i podrażnia skórę.
• Tonizowanie – cera po umyciu może być jest przesuszona, dlatego za pomocą bezalkoholowego preparatu należy jej zapewnić równowagę.
• Nawilżanie – za pomocą dobrych kremów przeciwzmarszczkowych oraz olejków do twarzy. Postaraj się unikać odwodnienia skóry, bowiem na takiej zmarszczki pojawiają się szybciej.
• Złuszczanie – 1-2 razy w tygodniu za pomocą delikatnego peelingu, który usunie martwy naskórek. To gwarancja regeneracji komórek skóry i jej młodzieńczego blasku.
• Ochrona przed słońcem – opalanie i wysoka temperatura powodują spore straty kolagenu oraz powstawanie wolnych rodników, dlatego krem z SPF 30 jest niezbędnikiem w twojej kosmetyczce.

photo/nex1.tv
Antyutleniacze a wolne rodniki
Przesuszenie i odwodnienie skóry może prowadzić do pojawienia się na niej pierwszych załamań. Dlatego istotny jest wybór pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego. Idealny kosmetyk zawiera antyutleniacze zwalczające wolne rodniki. Patrząc na skład kupowanego kosmetyku zwróć uwagę, czy zawiera witaminę A regulującą procesy rogowacenia i podziału komórek, witaminę C, która rozjaśnia i uszczelnia naczynia krwionośne, stymuluje produkcję kolagenu i działa przeciwzapalnie, a także witaminę E chroniącą przed promieniowaniem UV, poprawiającą stopień nawilżenia, miękkości i elastyczności cery. Bardzo pożyteczny jest również koenzym Q 10. To substancja naturalnie występująca w komórkach skóry i odpowiadająca za wytwarzanie w nich energii prowadzącej do powstawania nowych.
Nakładanie kremu na twarz
Naucz się odpowiedniego aplikowania kremu na twarz. Zanim nałożysz kosmetyk na skórę, rozgrzej go między opuszkami palców. Potem wmasuj okrężnymi ruchami w kierunku odwrotnym do działania grawitacji, czyli od brody ku górze twarzy. Okolice oczu i ust lekko oklep opuszkami palców. Czoło wymasuj nieco mocniej, uciskając punkt między brwiami. Zakończ masaż głaszcząc twarz od nosa ku skroniom.
Możesz przystąpić do nakładania kremu pod oczy. Zacznij od dolnej powieki. Wmasuj krem półkolistymi ruchami od wewnętrznych do zewnętrznych kącików oczu. Skórę pod brwiami oklep opuszkami palców i wmasuj krem w tym samym kierunku. Za pomocą palców wskazujących wykonuj kilka ósemek lub zygzaków przy zewnętrznych kącikach oczu, natomiast wewnętrzne uciskaj przez około 2-3 sekundy. Czynność możesz powtórzyć kilkakrotnie. Jeśli walczysz z sińcami, opuchlizną lub kurzymi łapkami zainwestuj w maseczkę żelową, którą każdego poranka możesz schładzać w lodówce. Możesz także zamrozić odrobinę zielonej herbaty w pojemniku na kostki do lodu i delikatnie przykładać do twarzy.

photo/czech-glass-nail-files.com
Często zdarza się, że kobiety po przekroczeniu 25. roku życia wciąż mają problemy z wypryskami i trądzikiem. Należy odstawić kremy przeznaczone do grubszej i mocno przetłuszczającej się cery nastolatek. Niepotrzebnie wysuszają i podrażniają skórę, zamiast ją ukoić. Unikaj własnoręcznego wyciskania wykwitów skórnych. Stosuj natomiast kosmetyki neutralne, z fizjologicznym pH, a zmiany przecieraj delikatnymi preparatami z antybiotykiem przepisane przez dermatologa.
Skóra na całym ciele, podobnie jak twarzy, powoli zaczyna tracić swoją gładkość i jędrność. Możesz zatroszczyć się o ciało już podczas codziennego prysznica. Oto kilka porad:
• Regularnie złuszczaj naskórek pod prysznicem, a po użyciu peelingu nie żałuj sobie balsamu.
• Podczas kąpieli wykonuj masaż całego ciała gąbką i preparatami antycellulitowymi.
• Traktuj swoje piersi, dekolt i szyję tak samo jak twarz – codziennie wklepywanie kremu do biustu po zimnym prysznicu jest obowiązkowe.
• Uprawiaj sport regularnie – ideałem jest umiarkowany półgodzinny wysiłek trzy razy w tygodniu, ale możesz zamienić go na kwadrans codziennej gimnastyki. To pobudzi krążenie skóry, przyspieszy metabolizm i doda Ci energii.
Polecamy:
• Ava, Bio Rokitnik, Krem odżywczy na noc, ok. 17 zł
• FlosLek, Happy Per Aqua, krem regeneracyjny przeciw pierwszym zmarszczkom na noc, ok. 19 zł
• Neutrogena, Formuła Norweska, Optymalne Nawilżenie – krem na noc z aktywną soją, ok. 30 zł
• Payot, My Payot Nuit, Nocny regenerujący krem z ekstraktem z super owoców, ok. 99 zł
• Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna z Witaminą C, Krem głęboko regenerujący na noc, ok. 15 zł
• Sephora, Age Defy Moisture Cream SPF15, Krem przeciwzmarszczkowo-nawilżający na dzień, ok. 75 zł
30 lat – serum i peeling
30 lat to czas, kiedy skóra twarzy nadal jest w całkiem dobrej kondycji, ale coraz częściej niż u dwudziestolatek zaczynają się na niej pojawiać oznaki upływającego czasu. Intensywna praca zawodowa połączona z opieką nad dziećmi i życiem towarzyskim sprawiają, że czasu na odpoczynek i właściwą pielęgnację zostaje mało. Pogarsza się napięcie skóry, stopniowo traci ona kolagen i elastynę, a nowe komórki dzielą się o wiele wolniej. W tym wieku można wprawdzie stosować całodobowe kremy przeciwzmarszczkowe, ale warto rozejrzeć się za nawilżającym kremem dzień i odżywczym na noc. Należy sięgnąć po kosmetyki wzmacniające barierę lipidową skóry, które delikatnie stymulują jej odnowę, a także spłycają zmarszczki mimiczne i zapobiegają tworzeniu nowych. Same kremy przestają jednak wystarczać, dlatego pomyśl o dobraniu skondensowanego serum zawierającego witaminę A, E, C i koenzym Q 10. Najlepiej nakładać je raz w tygodniu, np. w weekend, natomiast dwa razy do roku należy robić sobie dwutygodniowe kuracje, podczas których aplikuje się serum codziennie.

photo/cococeline.blogspot.com
Kosmetyki i dieta
Po przekroczeniu trzydziestego roku życia mogą pojawić się problemy z naczynkami. Aby zabezpieczyć naczynka przed pękaniem, zaopatrz się w kosmetyki, które je obkurczą. Zawierają one wyciąg z arniki, miłorzębu japońskiego, kasztanowca, witaminę C i rutynę. Najlepiej, jeśli będą miały półtłustą lub tłustą konsystencję. Do swojej diety dołącz produkty zawierające witaminę C oraz krzem – możesz suplementować go preparatami zawierającymi wyciąg ze skrzypu polnego. Zadbaj o włączenie do jadłospisu także kwasów tłuszczowych omega-3. Znajdziesz je w rybach, orzechach włoskich, oliwie z oliwek oraz siemieniu lnianym. Zaprzyjaźnij się z cytryną i soją – zawierają one fitohormony, które pozytywnie wpływają na cerę, włosy i paznokcie, a także rewelacyjnie przedłużają młody wygląd skóry. Przekroczenie trzydziestki zobowiązuje także do powiedzenia „nie” fast-foodom, wielogodzinnemu przebywaniu przed komputerem po pracy i nieprzesypianiu nocy.
Oto kilka porad dla trzydziestolatek:
• Zainwestuj w dobry peeling. Możesz wybrać preparat chemiczny zawierający kwas glikolowy lub salicylowy albo ziarnisty mechaniczny, np. z drobinami łupin orzecha włoskiego.
• Podczas nakładania kremu pod oczy należy pamiętać o delikatnym masażu tych okolic, który pobudzi krążenie limfy i uelastyczni skórę.
• Aby uniknąć zmarszczek mimicznych kup odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Dbaj o zachowanie właściwej postawy w trakcie pracy przed komputerem, co zapobiegnie marszczeniu czoła i nadmiernemu wytężaniu oczu.
• Raz w tygodniu nakładaj maseczkę nawilżającą, która widocznie odżywi skórę i nada jej blasku.
• Raz na trzy miesiące odwiedź kosmetyczkę i ustal indywidualny program działania dla twojej cery.
• Naucz się masażu twarzy. Ma on same zalety: otwiera pory, przez co nakładane później kosmetyki lepiej się wchłaniają, rozluźnia mięśnie twarzy, dzięki czemu skóra jest napięta, zmarszczki mimiczne pojawiają się później, a owal twarzy ładnie wymodelowany. Najprostszy masaż polega na codziennym uciskaniu przez 20-30 sekund środkowym palcem następujących części twarzy: środka brody, kącików ust, miejsca między nosem a górną wargą, zewnętrznych kącików nosa, środka kości policzkowych, a także skroni i czoła pomiędzy brwiami.
• Nie bagatelizuj pielęgnacji dłoni – podobnie jak twarz są twoją wizytówką świadczącą o upływie lat. Nakładaj na nie krem po każdym myciu rąk, a raz w tygodniu zafunduj im odżywczą kurację, np. złożoną z delikatnego peelingu, maseczki lub kąpieli w parafinie, którą kupisz w każdej aptece.
• Nie przesadzaj z intensywnością kremów przeciwzmarszczkowych – kupuj tylko przeznaczone dla kobiet w twoim wieku. Preparaty dedykowane osobom po 50-tce wcale nie będą działały dwa razy skuteczniej.
Polecamy:
• Lirene Dermoprogram, Folacyna Active, Aktywny krem przeciwzmarszczkowy na noc, ok. 17 zł
• Oceanic, AA Prestige Dermo Wrinkle Control 30+, Krem wygładzający na noc „Korekta zmarszczek mimicznych”, ok. 70 zł
• Olay, Total Effects, Intensywna pielęgnacja na noc, ok. 60 zł
• Rossmann, Alterra, Nachtcreme Anti Age Orchidee, Krem na noc do skóry dojrzałej i wymagającej z orchideą, ok. 10 zł
• Vichy, Myokine Fusio Nuit, Wygładzający krem przeciwzmarszczkowy + Fusio-film, ok. 90 zł
• Ziaja, Sopot Spa, Krem ujędrniający przeciw zmarszczkom na noc, ok. 12 zł
tekst pochodzi ze strony: beautybook.pl
Ilość wyświetleń: 6125
Polecane hotele
Powiązane artykuły