SPA na Świecie
26 wrzesień 2012
Wśród azjatyckich potęg SPA na szczególną uwagę zasługuje Malezja, słynąca z luksusu, orientalnej kuchni i zabiegów dbających zarówno o ciało i umysł. W baśniowym anturażu możemy poddać się tam zabiegom godnym samego króla.
Luksus w rajskim ogrodzie

Malezja to jeden z najbardziej malowniczych i różnorodnych krajów Azji. Unikatowe w skali światowej lasy deszczowe porastające zbocza gór, sprawiają, że można poczuć się tam jak w środku tropikalnej dżungli. A pośród tych dzikich lasów znajdują się prawdziwe oazy luksusu, najlepsze ośrodki SPA i Wellness na świecie, w których gwiazdy show biznesu chętnie oczyszczają ciało i umysł. Pełna dyskrecja, orientalne zabiegi oraz komponowane indywidualny dla każdego klienta program zabiegów i menu, sprawiają, że malezyjskie kurorty SPA i Wellness nie mają sobie równych.

Malezyjskie ośrodki SPA łączą w sobie dwie cechy charakteryzujące ten kraj, naturę i nowoczesność. Z szacunkiem korzystają z tradycyjnych, naturalnych składników, które dostarcza im tropikalny las i ocean, jednocześnie dbają o jak najnowocześniejszą infrastrukturę, która ma usatysfakcjonować najwybredniejszych klientów.
Malezyjskie SPA to nie tylko uroda, odnowa biologiczna i relaks w otoczeniu przyrody. To także duchowy rozwój podczas zajęć jogi i medytacji, a dla bardziej aktywnych – sportowe atrakcje: golfowe na wspaniałych, zadbanych polach, konne przejażdżki po dziewiczej dżungli lub nurkowanie na rafie koralowej.

Poznajmy kilka specjalności malezyjskich z zakresu SPA.

Pływające pedikiurzystki

Fish foot pedicure to kolejny z malezyjskich hitów, jest to peeling stóp wykonywany przez małe rybki, które oczyszczają skórę z martwego naskórka. Malezyjskiemu pedicure towarzyszą relaksujące masaże.

Ukołysz żywioły
Zabiegi oferowane w malezyjskich SPA są bardzo zróżnicowane, ale opierają się głównie na azjatyckiej medycynie naturalnej, masażach, diecie i aromaterapii.

Popularnymi zabiegami są masaże i terapie stworzone na bazie indyjskiej Ajurwedy. Jednym z nich jest detoksykujący masaż ajurwedyjski, do którego używany jest ciepły olej sezamowy, wspomagający oczyszczanie organizmu z toksyn oraz odblokowanie przepływu energii.

Zabieg składa się z trzech etapów, każdy z nich ma na celu pobudzenie innej doszy i doprowadzenie ich do stanu równowagi. Termin dosza oznacza w koncepcji Ajurwedy bioenergię powiązanej z żywiołami: ziemią, wodą, ogniem, eterem i powietrzem. Wyróżnia się trzy dosze: wata (wiatr i eter), pitta (ogień) oraz kapha (ziemia i woda) Od wzajemnej relacji dosz zależy stan zdrowia człowieka.

Ośrodkiem, w którym szczególnie warto poddać się takiemu masażowi jest kompleks Westin Langkawi Resort & Spa, który w 2011 roku został uhonorowany prestiżową nagrodą World Luxury Hotel Awards w kategorii najlepszy ośrodek SPA. Ośrodek znajduje się na odległej o 30 kilometrów od kontynentalnej Malezji wyspie Langkawi wchodzącej w skład archipelagu o tej samej nazwie.

Etapy masażu dobierane są przez masażystę indywidualnie, dla każdego klienta. Cały zabieg trwa dwie i pół godziny i kosztuje ok. 180 $.
Odzyskaj równowagę

Inną malezyjską specjalnością są tradycyjne zabiegi Ramuan, przywracające równowagę ciała i umysłu. W skład całego zabiegu wchodzą: tradycyjny masaż Urut, hibiskusowy peeling, oczyszczający zabieg z użyciem ziół Tangas, maseczka odżywcza dla włosów oraz tradycyjna kwiatowa kąpiel Mandi Bunga.

Przez stopy do serca

Refleksologia, czyli dział medycyny naturalnej stworzony w oparciu o przekonanie, że każdy organ wewnętrzny, narząd bądź część ciała można leczyć poprzez ucisk odpowiednich miejsca na stopie, jest w Malezji szalenie popularny, jak w większości krajów południowo-wschodniej Azji. W zawiązku z tym masaże stóp mają na celu, nie tylko relaks ciała, ale także poprawę samopoczucie i ogólnego stanu zdrowia. Masaże, wykonywane z użyciem olejku sezamowego lub sandałowego, wspomagają ponadto usuwanie z organizmu toksyn.

Oficjalna medycyna uważa refleksologię za pseudonaukę, jednak autorzy tego tekstu mogą zaświadczyć, że w ich przypadku okazała się pomocna w łagodzeniu skutków stresu, bólów mięśniowych, problemach z wątrobą oraz zaburzeniach pracy serca.

Tym bardziej namawiamy, by poddać się przyjemnemu masażowi stóp w czarodziejskiej scenerii. Jeżeli przy okazji ustąpi nam jakaś dolegliwość, z którą bez skutku walczyliśmy metodami oferowanymi przez medycynę konwencjonalną, potraktujmy ten fakt jako miły upominek od losu.

Karolina Brzeska
Antoni Keller


Ilość wyświetleń: 4565

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+