Dermatologia estetyczna
13 maj 2013
Kwas hialuronowy jest niezwykle popularny. Czy wiesz jednak o nim wystarczająco wiele? Przedstawiamy produkt Restylane.
Restylane to preparat, który skutecznie radzi sobie z poprawą jędrności i objętości skóry. Nie ma on pochodzenia zwierzęcego, nie powoduje alergii, nie będziesz musiała zatem wykonywać żmudnych testów skórnych. Natomiast zabiegi mogą być wiele razy powtarzane bez jakichkolwiek obaw, że mogłyby ci one zaszkodzić.

Jakie działanie ma Restylane?
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, zapewnia jej odpowiednie nawilżenie i napięcie. Ilość kwasu w tkankach maleje ze względu na upływ czasu oraz ekspozycję słoneczną. Dlatego też skóra traci sprężystość i pojawiają się zmarszczki. Skład preparatu Restylane jest w ponad 99% identyczny z naturalnym kwasem hialuronowym. Badania kliniczne dowodzą, że jest on najbezpieczniejszą substancją używaną w medycynie estetycznej, a także w kosmetologii.

Jakie miejsca?
Preparat stosowany jest w zabiegach korekcji zmarszczek (m.in. zmarszczek okolicy oka, bruzd i fałd nosowo-wargowych, poziomych zmarszczek czoła), modelowania twarzy (korekta nasady nosa, uniesienie brwi, zmiana objętości i kształtu ust, modelowanie brody, policzków), kształtowania, jak również konturowania ciała (modelowanie i powiększanie piersi, pośladków, ud, łydek, dłoni i narządów płciowych).

Jak wygląda zabieg?
Lekarz wybierze dla ciebie indywidualne znieczulenie w postaci kremu, preparatu dentystycznego lub zwykłego lodu. Wszystko zależy od tego, które miejsce twojego ciała zostanie poddane zabiegowi. Wystarczy 30 minut, by wprowadzić substancję używając igły. Tuż po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości, takie jak: zaczerwienienie, obrzęk, nadmierna wrażliwość na dotyk, swędzenie, przebarwienie. Powinny one ustąpić w przeciągu 2 dni. Zdarza się, że po zabiegu następuje konieczność przeprowadzenia zabiegu korekcyjnego, aby uzyskać całkowicie zadowalający efekt.

photo/skintherap.com


Restylane wchłania się w pełni i nie pozostawia śladów w skórze. Następne zabiegi mogą wydłużyć czas utrzymywania się rezultatów zabiegu. Efekt po jednorazowej wizycie w klinice medycyny estetycznej utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania
Jest ich niewiele, ale trzeba o nich pamiętać. Są to: problemy z krzepliwością, skłonność do powstawania bliznowaceń i ostre choroby skórne.

Cena: ok. 700 – 2500 zł

Jarosława Wylotek
Ilość wyświetleń: 3649

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+