Kosmetyka twarzy
27 grudzień 2012
Zima na dobre zawitała do Polski. Wraz z nią zmienna temperatura, od tej dodatniej po bardzo ujemną, wiatr szczypiący w nosy i policzki, śnieg, a nawet deszcz. Jest to okres niesprzyjający skórze na twarzy, która narażona na różne warunki atmosferyczne może być mniej odżywiona, przesuszona, z tendencja do łuszczenia się.
Mróz powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych, przez co zmniejsza dotlenienie skóry, podrażnia ją i sprawia, iż staje się ona wyjątkowo wrażliwa.
Zimą najlepiej używać kremów w postaci emulsji O/W tzw. olej w wodzie, w których warstwa tłuszczowa stanowi mieszaninę z warstwą wodną. Emulsje takie na powierzchni skóry tworzą lekki ochronny film. Zawarte w kremach składniki tłuszczowe, jak np. oleje (jojoba, kokosowy, z awokado), woski, masło karate czy pochodne celulozy, nie przepuszczają zewnętrznych czynników przez warstwę rogową naskórka. Ceramidy uzupełniają braki w naturalnej barierze ochronnej skóry. Alantoina, pantenol, czy witamina E będą miały działanie łagodzące i kojące. Zabezpieczą one skórę przed uszkodzeniami, wspomogą naprawę naskórka i będą stymulowały odnowę komórkową. Kwas hialuronowy, proteiny, gliceryna czy mocznik utrzymają w skórze odpowiedni poziomu nawilżenia.
Dobrze, gdy krem używany zimą zawiera również filtry przeciw słoneczne, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem.

Coraz częściej producenci kosmetyków na rynek wprowadzają kremy na zimę, już nie tylko jako produkty dla narciarzy i dzieci lubiących bawić się na dworze, ale jako codzienna pielęgnację na tą porę roku:
- Iwostin Sensatia Krem lipidowy ochronny na zimę (ok.20-30zł / 50ml) – prócz wody termalnej z Iwonicza zawiera m.in. witaminę E, filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB i olej macadamia. Ma lekką i delikatną konsystencję, chroni przed zimowymi czynnikami atmosferycznymi.
- Neutrogena Formuła Norweska Krem na zimę z SPF 15 (ok.25-30zł / 50ml) - zapewnia ochronę, nawilżenie i pielęgnację skóry, zapobiega skutkom "zimowej cery" (przesuszona, zaczerwieniona, podrażniona, łuszcząca się). Został stworzony we współpracy z dermatologami, a zawiera aktywną soję o doskonałych właściwości odżywczych.
- Flos-lek Winter Care Krem ochronny zimowy (ok.15-20zł / 50ml) - reguluje natłuszczenie i poprawia nawilżenie skóry zabezpieczając ją przed wiatrem, wilgocią i mrozem - nawet do -20°C. Zawiera tzw. "wosk łabędzi", olej migdałowy, prowitaminę B5, witaminę E i filtr UV.
- Panthenol Krem ochronny na zimę (ok.20-30zł / 50ml) – hipoalergiczny produkt zawierający dużo składników łagodzących, regenerujących, odżywczych i zmiękczających skórę. Polecany również jako krem na noc.
- Lirene Pełna Ochrona Aktywny krem na zimę SPF 20 (ok.15-20zł / 50ml) – zawiera witaminę E, alantoinę, olej z passiflory. Zabezpiecza przez odmrożeniem (chroni nawet do -30ºC), odbudowując i wzmacniając lipidową warstwę ochronną naskórka.
- Dax Perfecta Wintercare Krem zimowy ochronny do twarzy na zimę Pro-lipid Factor (ok.15zł / 50ml) – krem zawiera Pro-lipid Factor złożony ze składników odbudowujących płaszcz lipidowy, wzmacniających naturalną barierę ochronną i zatrzymujących wilgoć w naskórku. Przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, bez ograniczenia dla wieku.
- Soraya Kolagen + Elastyna, krem tłusty z witaminami A i E (ok.10-15zł / 50ml) - lekki krem tłusty przeznaczony do stosowania na dzień lub na noc w zależności od potrzeb skóry. Zawiera kolagen, elastynę i witaminy E, C, A. - Pharmaceris A Lipo-Intensive Krem ochronny do twarzy krem na zimę (ok.35-40zł / 50ml) – gliceryna, wosk pszczeli i olej z passiflory zapewnią skórze ochronę przed wiatrem i mrozem. Witamina E i alantoina odżywią ją i zadbają o złagodzenie ewentualnych podrażnień.
- L’oreal Nutri Gold Krem Odżywczy na zimę (ok. 60zł w zestawie na dzień + na noc / 50ml) - to nawilżająca terapia odżywcza, dająca uczucie luksusu od pierwszej chwili po użyciu. Zawiera m.in. kompleks wapniowy, miodowy eliksir, witaminy z grypy B i lipidy. Wszystko po to by zapewnić skórze uczucie komfortu, wzmocnić jej barierę ochronną i odżywić.

Anna Pytel
Ilość wyświetleń: 3911

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+