Dermatologia estetyczna
4 październik 2014
Pogoń za pięknem i młodością może dużo kosztować. Ale czego, my kobiety nie zrobimy, żeby czuć się i wyglądać olśniewająco? Nadchodzi jesień, więc warto pomyśleć o zabiegach upiększających laserem frakcyjnym, które na chwile pomogą nam zatrzymać czas.
Dlaczego zabiegi wykonywane metoda laserową konieczne trzeba wykonywać o tej porze roku? Skóra, którą wystawiamy na działanie laserów nie lubi słońca. Zabiegi laserem frakcyjnym powinno zacząć robić się na przełomie września i października. Dzięki temu jest czas, by do kwietnia wykonać serię 2-3 zabiegów. Potem promieniowanie słoneczne jest na tyle intensywne, że odradza się przeprowadzanie zabiegów aż do następnej jesieni.

Nie taki laser straszny jak go opisują
Laser frakcyjny to jedne z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej. Służy do regeneracji i odmładzania skóry twarzy i całego ciała. Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej polega na tym, żeby najpierw w sposób kontrolowany coś uszkodzić, aby następnie wymusić proces odbudowy. Światło lasera przenika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku takiego zabiegu uszkodzeniu ulega niewielka część skóry. Każde mikroskopijne uszkodzenie otoczone jest zdrową, nienaruszoną tkanką, zaś proces gojenia i regeneracji zostaje przyspieszony, a efekty uboczne są zminimalizowane.

Najważniejszą informacją jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, ale ją dziurkuje, tworząc w niej mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. Takie zastosowanie przyspiesza regenerację uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów.

Kto może korzystać z takiego zabiegu
Do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego kwalifikują się zarówno dzieci (od około 7 roku życia), ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Mimo, że zabieg ten dostępny jest dla każdego, to warto wziąć pod uwagę pewne reguły, które dotyczą określonej grupy wiekowej:
25+ – zalecany jest jeden zabieg, nie częściej niż raz w roku. Dzięki temu uzyskujemy efekt skutecznego peelingu: odświeżenia skóry, a dzięki stymulacji kolagenu – profilaktyczne działanie przeciwstarzeniowe.
35+ zalecany jeden zabieg o silniejszych parametrach lub 2 zabiegi, nie częściej niż w odstępach jednego miesiąca
45+ – zalecana seria 2-3 zabiegów, czasem więcej, których głównym celem jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu.

photo/laser-med.com

Do czego nam to potrzebne?
Poza wspomnianym wyżej odmładzaniu skóry twarzy, poddanie się tego typu zabiegowi zaleca się również wtedy, gdy chcemy pozbyć się blizn zanikowych (np. po trądziku) albo w zredukować rozstępy.

Przeciwskazania:
• opalanie się na słońcu lub w solarium na 2 tygodnie przed zabiegiem
• przyjmowanie preparatów z retinoidami, fotouczulających (dziurawiec, nagietek)
• skłonność do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów)
• ciąża i okres karmienia
• aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe
• trądzik w fazie aktywnej (jeśli zabieg przeprowadzany jest na twarzy)
• nowotwory skóry
• zabiegi na owłosionej skórze głowy (mogłyby prowadzić do usunięcia części włosów)
• metalowe implanty, rozrusznik w miejscach wykonywania zabiegów

Klaudia Kwiatkowska
Ilość wyświetleń: 3704

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+