Dermatologia estetyczna
4 luty 2014
Zabiegi mezoterapii są stosowane w medycynie estetycznej od lat, a dzięki wysokiej skuteczności mieszanek wprowadzanych w głąb skóry i tkanek, stały się jednym z najpopularniejszych terapii anti-aging.
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu małych dawek substancji aktywnych podskórnie lub śródskórnie. Za pomocą wielu iniekcji w głąb skóry wprowadzane są mieszanki np.: nawilżające, rewitalizujące, odżywiające. Żadne z kosmetyków, nawet tych najlepszych, czy zabiegów kosmetycznych nie byłoby w stanie dostać się do skóry w takim dużym stężeniu, dlatego mezoterapia igłowa daje bardzo dobre i szybkie rezultaty.
Co ciekawe, już sam mechanizm nakłuwania naskórka jest niezwykle stymulujący, gdyż mikroskopijne ranki wywołują reakcje obronne organizmu i skóra zostaje pobudzona do szybszej regeneracji.

Kwas hialuronowy i aminokwasy
Lekarz, w zależności od problemu, wybiera preparat najlepszy dla naszej skóry. Jeśli mamy wiotką skórę twarzy, szyi, dekoltu lub pośladków, warto wybrać mieszankę pod nazwą Skin-R. Zawiera ona fragmenty kwasu hialuronowego oraz hipertoniczny roztwór aminokwasów (czyli o większym stężeniu związków niż są wewnątrz komórki). Taki „koktajl” pobudza fibroblasty (odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny), a co za tym idzie wpływa na jędrność i gęstość skóry. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a kwas hialuronowy jeszcze silnie nawilża.
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Przebieg
Po oczyszczeniu twarzy lekarz wykonuje serię wstrzyknięć bardzo cienką igłą i wprowadza substancje do wnętrza skóry. Pierwsze wkłucia mogą wywołać delikatne pieczenie, jednak sam zabieg jest mało bolesny. Po mezoterapii mogą pozostać zaczerwienienia w miejscach wbicia igły, ale skóra „uspokaja się” do kilku godzin po wyjściu z gabinetu.
Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów lekarze zalecają serie 4 zabiegów co 15 dni, a następnie powtórzenia całego cyklu co najmniej 2 razy w roku.
Cena 1 zabiegu: około 300zł

photo/blogspot.com

Przeciwwskazania
• Nadwrażliwość na składniki preparatu
• Ciąża i karmienie piersią
• Zaburzenia krzepnięcia krwi
• Pacjenci leczeni na niewydolność układu odporności
• Zakażenie przez bakterię paciorkowca (do miesiąca przed zabiegiem)
• Choroby nowotworowe
• Choroby autoimmunologiczne

Do nowych zabiegów medycyny estetycznej podchodzimy z rezerwą, natomiast absolutnie nie dotyczy to mezoterapii igłowej, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych i ciągle najskuteczniejszych zabiegów nieinwazyjnych.

Pamela Stanisławska-Wieczorek
Ilość wyświetleń: 5447

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+