Zdrowie
14 listopad 2013
Zimny wiatr, opady deszczu, przeziębienie. Schemat powtarzający się niemal każdej jesieni i zimy. Jak leczyć katar domowymi sposobami, kiedy już nas dopadnie?
Chociaż przeziębienie nie jest groźną chorobą, to potrafi nieźle uprzykrzyć nam życie. Można je złapać wszędzie, gdyż jest przenoszone drogą kropelkową. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które bywają bardzo skuteczne.

Gorące napoje i opary
Jedną z najpopularniejszych metod jest picie ciepłych napojów- pitnego miodu, czy herbaty z cytryną, która zawiera dużo witaminy C. Równie skuteczne jest wdychanie gorących, odpowiednio przygotowanych oparów. Sprawdzają się tutaj opary z herbaty rumiankowej, rosołu z kury, czy gorącej wody z kwiatami rumianku. Pozwalają one zmniejszyć obrzęk śluzu oraz rozszerzyć naczynia krwionośne.

Płukanki i domowe syropy
Bardzo skuteczne okazują się również płukanki do nosa, przyrządzone według zasady: pół łyżeczki soli kuchennej w połowie szklanki wody. Tak przyrządzony roztwór należy przyjmować ok. 5 razy dziennie.

W walce z katarem sprawdza się również domowej roboty syrop z cebuli. W celu jego przyrządzenia należy posiekać drobno dwie duże cebule i umieścić je w dużym naczyniu. W mniejszym naczyniu wyciskamy sok z cytryny i mieszamy go z 10 łyżeczkami miodu. Następnie zalewamy powstałą mieszanką poszatkowane cebule. Całość przykrywamy i zostawiamy na 24 godziny. Potem przelewamy przez sitko. Tak przygotowany syrop domowej roboty, należy przyjmować 2-3 razy dziennie po jednej łyżeczce.

photo/blogspot.com


Nie mniej skuteczne okazje się również mleko czosnkowe. W celu jego przygotowania ząbek czosnku przeciskamy przez praskę i wrzucamy do szklanki. Następnie zalewamy do połowy ciepłym mlekiem i dodajemy małą łyżeczkę miodu. Całość mieszamy i przecedzamy przez sitko. Przygotowany wywar należy podawać 2 razy dziennie, przyjmując jednorazowo łyżeczkę stołową.

Pamiętaj, że przeziębienia nie należy przede wszystkim bagatelizować. Przedstawione sposoby odznaczają się duża skutecznością, jednak najlepsze efekty uzyskasz, kiedy zastosujesz je na początku infekcji.

Adam Gaafar

ZOBACZ TAKŻE:

Domowe sposoby na migreny

Sprawdzone sposoby na zgagę

Alergie - zmora cywilizacji
Ilość wyświetleń: 4039

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+