Domowe SPA
31 marzec 2015
Błyszcząca skóra w strefie T, nieestetyczne czarne kropki na nosie i pojawiające się od czasu do czasu pryszcze... Nasze sprawdzone rady sprawią, że na każdym spotkaniu będziesz wyróżniać się nadzwyczajnie czystą skórą pozbawioną zaskórników i innych niedoskonałości!
Aby skutecznie walczyć z zaskórnikami, trzeba najpierw poznać proces ich powstawania. Jak to się dzieje: mimo, że starasz się regularnie myć, złuszczać i nawilżać swoją cerę (no, może oprócz kilku imprez po których nie zmyłaś makijażu i poszłaś spać, ale nie mówmy o tym), na Twojej twarzy wciąż pojawiają się nowe czarne kropki? Winowajcą jest nadmiar sebum! Istnieje jednak mnóstwo sprawdzonych sposobów dopomagania naturze i usuwania niedoskonałości skórnych, m.in. zrezygnowanie z wysuszających kosmetyków czy wizyta u kosmetyczki. Ale skupmy się na tym jak pozbyć się problemu domowymi sposobami, wykorzystywanymi przez nasze babcie.

1. Pierwszym krokiem ku piękniejszej cerze jest jej odpowiednie przygotowanie do zabiegu oczyszczania. W tym celu idealnym rozwiązaniem jest przygotowanie parówki, która ją oczyści, odżywi i przyspieszy krążenie. Pod wpływem temperatury pory skórne otwierają się, uwalniając zgromadzone w nich zanieczyszczenia, zmiękczając skórę. Do miseczki wrzuć kilka plastrów cytryny lub świeże zioła np. lawendę, liście mięty, rumianek czy rozmaryn. Zalej wrzątkiem. Pochyl się nad miską i zakryj głowę dużym ręcznikiem, tak by tworzył on wokół miski "namiot". Delikatnie nachyl się nad miską tak, by para leciała bezpośrednio na Twoją twarz. Zamknij oczy i usta, by nie spowodować niechcianych podrażnień. Zabieg powinien trwać maksymalnie 20 minut.

2. Krok drugi to peeling, który usunie złuszczony naskórek, skutecznie oczyszczając pory. Domowy przygotujesz z mleka i ryżu. Wystarczy, że zalejesz ryż mlekiem i zostawisz na kilka godzin. Po tym czasie zblenduj składniki na jednolitą masę i..gotowe! Peeling stosuj wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy masując okrężnymi ruchami, po czym dokładnie spłucz.
Jeśli nie masz czasu, wypróbuj gotowe peelingi gruboziarniste. Np.:
Lirene, Peeling gruboziarnisty głęboko oczyszczający (75ml/15,99zł)
Apis, Kokosowy peeling do twarzy (200ml/29zł)
Under Twenty, Peeling myjący przeciw zaskórnikom (150ml/14,99zł)



3. Peeling wykonany? Pora na olejek! Najskuteczniejszą bronią na zaskórniki jest olejek pichtowy (do kupienia w aptece). Warto też do kompletu zaoptrzyć się w naftę kosmetyczną, oliwę z oliwek, olej lniany lub inny olej o działaniu nawilżającym. Zmieszając 10 ml olejku i 40 ml nafty lub oleju otrzymasz cudowną mieszaninę, która wykazuje świetne działanie przeciwzapalne. Nabieramy substancji na wacik i dociskamy w miejsca opanowane przez zaskórniki, omijając policzki i okolice oczu. Jeśli drażni Cię zapach olejku pichtowego, który nie jest zbyt przyjemny, po zabiegu przemyj twarz ciepłą wodą i wklep krem nawilżający.

4. Teraz czas na maseczkę o silnym działaniu oczyszczającym, która poradzi sobie z brudem i nadmiarem łoju w zapchanych porach. Będziesz potrzebowała dwóch łyżek mleka i dwóch żelatyny. Wrzuć składniki do rondelka i gotuj na małym ogniu, cały czas mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia żelatyny. Poczekaj aż mikstura trochę przestygnie, po czym za pomocą pędzelka zaaplikuj ją na twarz. Trzymaj 20-30 minut aż żelowa papka zastygnie na skórze, a następnie lekko oderwij.
Polecamy również sprawdzone kosmetyki:
Apis, Maseczka błotna do twarzy oczyszczająco-wygładzająca z minerałami Morza Martwego (100ml/25zł)
Avon, Clear Skin Maseczka głęboko oczyszczająca pory (75ml/10zł)
Yves Rocher, Sebo vegetal Maseczka oczyszczająca (75ml/39zł)

5. Czas na krem! Jeśli zaskórniki występują u Ciebie głównie w sferze T, a resztę twarzy, np. policzki są przesuszone, musisz podejść do niej bardzo ostrożnie. Krem nawilżający stosuj wtedy tylko na suche miejsca, by nie zapychać porów lub aplikuj na twarz olejki. Idealny byłby w tym przypadku ten z awokado lub opuncji figowej.
To, co możesz zrobić dodatkowo, oprócz domowych sprawdzonych sposobów na pozbycie się zaskórników jest także zmiana diety – zrezygnuj ze słodyczy, ostrych przypraw i dań mocno przetworzonych zastępując je jeszcze większą ilością warzyw, owoców i bakalii . Dodatkowo pij minimum 2 litry wody dziennie, co nawilży skórę od środka i automatycznie ją oczyści. Staraj się też regularnie myć pędzelki do makijażu i podszewki poduszek, na których zbierają się bakterie. Jeśli próbowałaś już wszystkiego i nic nie pomaga – zgłoś się do gabinetu kosmetycznego na mikrodarmabrazję lub peeling chemiczny, który w ostateczności usunie Twój problem.
Ilość wyświetleń: 3459

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+