Dermatologia estetyczna
7 październik 2012
W jakiej kolejności wykonywać zabiegi odmładzające, aby nie szkodzić skórze i uzyskać jak najlepszy efekt?
Na początek oczyszczanie skóry
Aby usunąć martwy naskórek i przygotować skórę do kolejnych zabiegów, konieczne jest jej złuszczenie przy pomocy peelingów dermatologicznych lub lasera typu fraksel. Peelingi, w zależności od ich inwazyjności, musimy zacząć wykonywać o odpowiedniej porze roku, czyli raczej nie latem i późną wiosną, gdy bardziej jesteśmy wystawione na działnie promieni słonecznych; właściwości fotouczulające kwasów używanych do peelingów, mogą bowiem wywoływać przebarwienia, pomimo późniejszego użycia filtrów.

Odnowa

Zamiast lub po użyciu preparatów złuszczających, można przeprowadzić zabiegi, które spowodują zniszczenie starego kolagenu w skórze i pobudzenie skóry do produkcji nowego. Efektem takich zabiegów jest dużo jędrniejsza skóra, jednak pełny efekt jest widoczny dopiero po kilku miesiącach. Polecane zabiegi to Radiage i Thermage.

Odbudowa

Zabieg mezoterapii jest wskazany kilka tygodni po poprzednich. Polega on na ostrzykiwaniu skóry substancjami odżywczymi, w składzie i proporcjach dobranych indywidualnie. Efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry oraz jej ujędrnienie. Podobny efekt może przynieść zastosowanie kwasu polimlekowego, tzw. preparatem Sculptra, ponieważ powoduje on namnażanie się warstwy kolagenu w skórze.

Ostateczna likwidacja zmarszczek.

Ostatnim etapem odmładzania skóry jest wstrzykiwanie botoksu w miejsca zmienione przez zmarszczki mimiczne. Botoks wstrzykiwany jest w zmarszczki palacza, czołowe czy w kurze łapki. W miejscach, w których nie wystarcza wstrzyknięcie botoksu, po kilku tygodniach możemy zastosować kwas hialuronowy, podobnie w miejscach, w które botoks nie jest wstrzykiwany, np. bruzdy nosowo-wargowe.
 
Ilość wyświetleń: 4617

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+